Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/drnedaka/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/drnedaka/public_html/wp-content/plugins/wp-letsencrypt-ssl/freemius/includes/class-fs-logger.php:89) in /home/drnedaka/public_html/wp-includes/functions.php on line 6029
متخصص زنان در تهران | متخصص زنان ، زایمان و نازایی | دکتر ندا کاظمی
17 مه

متخصص زنان در تهران

متخصص زنان در تهران

متخصص زنان در تهران : پزشک زنان ( gynecologist ) در زمینه بارداری ، زایمان ، سیستم تولید مثل و کلیه بیماری های مربوط به آن تخصص دارد. خانم های باردار در طول دوران بارداری خود باید تحت نظر پزشک متخصص زنان باشند و مراقبت های لازم ،پایش رشد جنین و بررسی های مشکلات احتمالی در بارداری را انجام دهند.

متخصصین زنان و زایمان بعد از گزراندن حدود ۷ سال پزشکی عمومی و آشنایی با تمام بیماری ها و درمان آنها ، 4 سال به طور اختصاصی در مورد بیماری های زنان و زایمان و جراحی های مربوط به این حوزه آموزش میبیند و بعد از گزراندن این دوره میتواند به طور اختصاصی در یکی از حوزه های بارداری های پر خطر و جنین شناسی، نازایی، سرطان شناسی زنان و اختلالات ادراری و کف لگن آموزش دیده و فعالیت کند، بنابراین کار متخصصین زنان فراتر از فقط مراقبات مامایی است و تمام موارد مربوط به سیستم تناسلی و جراحی ها در حوزه متخصصین زنان است و با کارشناسان و دانش آموختگان عزیز مامایی حوزه متفاوتی دارند و در یک  حوزه وسیعتر و بررسی همه بیماری ها و به طور اختصاصی در حوزه تولید مثلی فعالیت میکنند.

متخصص زنان در تهران

ادامه

پزشک متخصص زنان و زایمان بعد از آموزشهای عملی و انجام تمام اعمال زنان به طور مستقل در دوران دستیاری چهار ساله زیر نظر اساتید این رشته وبعد از  آزمون های دشوار کتبی ، شفاهی و عملی موفق به کسب گواهینامه فعایت در این رشته شده که این گواهی به تایید وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی میرسد.

بعد از اخذ گواهینامه همه متخصصین برای خدمت رسانی به عنوان پزشک طرحی به مناطق محروم و مورد نیاز وزارت بهداشت اعزام میشوند، بعد از اتمام طرح، برای ادامه فعالیت این پزشکان میتوانند در آن مناطق به طور طولانی مدت بمانند یا به محل زندگی قبلی خود برگردند  و در آنجا مطب زده و به طور خصوصی مشغول به کار شوند.

عده ای از پزشکان هم میتوانند با کسب مهارتهای مورد نیاز جذب دانشگاههای علوم پزشکی به عنوان هیات علمی شوند که در این صورت هم در بخش آموزش به دستیاران این رشته فعالیت میکنند و هم به فعالیت درمانی خود به صورت خصوصی یا در کلینیکهای دانشگاهی میپردازند.

متخصص زنان در تهران

اما آنچه که در حوزه فعالیتهای اختصاصی  پزشک متخصص زنان و زایمان است عبارتند از :

در حوزه مامایی:

 1. کنترل وضعیت سلامت مادر و نوزاد در حال رشد با انجام اقداماتی همچون سونوگرافی ، ارزیابی ها و آزمایش های معمول و غربالگری اختلالات جنینی و غیره.
 2. کنترل وضعیت سلامت مادر از نظر بروز مشکلاتی همچون فشار خون بالا ، دیابت ، عفونت ها و اختلالات ژنتیکی در دوران بارداری که ممکن است سلامت مادر و جنین را تحت تاثیر قرار دهد.
 3. توصیه های لازم در رابطه با رژیم غذایی ، ورزش و دارو ها را به بیمار ارائه می کند.
 4. آموزش نحوه مقابله به عارضه های بارداری همچون خستگی صبحگاهی ، درد کمر و پا ، سوزش سر دل و سایر مشکلات رایج در حاملگی

در حوزه بیماریهای زنان:

 1. مراقبت و انجام غربالگری های لازم در مورد بیماریها و مشکلات زنان در سنین مختلف نوجوانی،باروری،حول و حوش یائسگی و یائسگی
 2. در مانهای دارویی و جراحی بیماریهای زنان
 3. مشاوره های مربوط به باروری و مسائل جنسی
 4. انجام کلیه اعمال جراحی در محدوده دستگاه تناسلی
 5. درمان و مشاوره در مورد مسائل مربوط به باروری و نازایی
 6. بررسی علل مربوط به مشکلات ادراری و درمان آنها در بعضی زمینه ها یا ارجاع به متخصصین مربوطه
 7. جراحی های اصلاحی یا زیبایی مربوط به حوزه زنان
 8. غربالگری و درمان سرطانهای دستگاه تناسلی
 9. و غیره.

متخصص زنان در تهران

خانم دکتر ندا کاظمی ، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی ، پزشکی عمومی خود را در دانشگاه تهران گذرانده اند و با سهمیه ممتاز در رشته زنان دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شدند و دوره دستیاری خود را در این دانشگاه به پایان برده و بعد از اخذ گواهینامه به مدت چهار سال طرح خود را در استانهای خراسان جنوبی و زنجان گزرانده و سپس در سال ۹۷ به عنوان هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزیده شده اند که بعد آن هم به آموزش پزشکان عمومی و دستیاران تخصصی زنان پرداخته و هم در بیمارستان امام حسین به پذیرش و  درمان بیماران مشغول میباشند،و علاوه بر پذیرش تمام بیماران این حوزه به طور اختصاصی علاقه مند به ادامه در حوزه نازایی و جراحی های کم تهاجمی و لاپاراسکوپی میباشند.

 خدمات ارائه شده توسط  دکتر ندا کاظمی :

 • درمان بیماری های زنان
 • همراهی در دوران بارداری
 • انجام انواع جراحی های زنان
 • درمان نازایی
 • انجام جراحی های کم تهاجمی مانند لاپاراسکوپی،هیستروسکوپی،تخریب اندومتر و..
 • انجام خدمات زیبایی زنان
 • درمان مشکلات ادراری و تناسلی
 • ارائه روش های پیشگیری از بارداری

پاسخ

پانزده − 12 =

Call Now Buttonتماس با دکتر